Wanna wolnostojąca o długości 150 cm — jak dopasować ją do łazienki?

Już podczas projektowania łazienki oraz planowania montażu instalacji wodno-kanalizacyjnych należy pomyśleć o rozmieszczeniu oraz doborze rodzaju armatury sanitarnej. Dzięki temu nie będzie konieczne kosztowne i pracochłonne przerabianie układu pomieszczenia w późniejszym czasie. Jest to szczególnie ważne gdy właściciel zamierza kupić wolnostojącą wannę. Sprawdź, o czym pamiętać, wybierając taki model.

Dla kogo wanna wolnostojąca?

Obecnie na rynku można znaleźć tak wiele wariantów, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie — bez względu na to, czy łazienka jest aranżowana w stylu skandynawskim, glamour, loftowym, czy retro. W przypadku modeli wolnostojących najważniejsze jest, aby w pomieszczeniu wygospodarować odpowiednią przestrzeń, ponieważ taki rodzaj wanny potrzebuje miejsca z każdej strony, aby dobrze się prezentować. Nic więc dziwnego, że większość producentów zaleca wybór tego typu wanny właścicielom nieco większych łazienek. Sporo też zależy od układu wnętrza. Na przykład wanna wolnostojąca o 150 cm długości (czyli najmniejszy dostępny wariant) zmieści się w pomieszczeniu o metrażu 6-8 m2, pod warunkiem że nie będzie zbyt wąskie.

Jakie są dostępne warianty wanien wolnostojących?

Klienci znajdą w sklepach stacjonarnych, a także internetowych, ogromny wybór modeli wolnostojących różniących się wymiarami oraz kształtem. Ponadto sprzedawcy proponują wanny:

  • wykonane z odmiennych materiałów, o różnych właściwościach i stopniu trwałości (m.in. akrylu sanitarnego, kompozytów, stali czy kamienia),
  • w wielu kolorach (klasycznej bieli, czerni, różu, grafitu),
  • o różnych głębokościach,
  • wolnostojące lecz w opcji przyściennej (idealny wybór do mniejszych pomieszczeń),
  • z hydromasażem,
  • z profilowanymi podłokietnikami czy zagłówkiem.

Producenci oferują także oryginalne dodatki, podkreślające styl wybranej wanny, m.in. zdobione nogi oraz wysoką stojącą baterię.

Gdzie zamówić wannę?

Największy wybór armatury sanitarnej można znaleźć bezpośrednio u producentów, którzy specjalizują się w produkcji tego typu elementów wyposażenia łazienek. Warto postawić na znane krajowe marki z wieloletnim doświadczeniem, cieszące się pozytywnymi opiniami wśród dotychczasowych klientów. W wielu miejscach w Polsce działają salony z wyposażeniem do łazienek, w których dostępne są wanny, brodziki oraz umywalki renomowanych dostawców, wraz z niezbędnymi akcesoriami.