Szafka RTV — przydatny mebel czy przeżytek?

Faktem jest, że obecnie wiele osób decyduje się na wieszanie swych wielkich, płaskich i lekkich telewizorów na ścianie, co zapewnia wygodę korzystania z odbiornika, a także nowoczesny wygląd pomieszczeń, oszczędza też miejsce. Czy to oznacza, że szafki RTV, przeznaczone do stawiania telewizora i umieszczania innych elementów z kategorii audio-wideo, całkiem wyszły już z mody? Bynajmniej, o czym najlepiej świadczy ich ciągła obecność w sklepach. Sprawdź, dlaczego warto stawiać na takie rozwiązania.

Kiedy przyda się szafka RTV?

Nawet mając telewizor zawieszony na ścianie (na co jednak nie wszyscy się decydują, jest to zwłaszcza domena osób mających bardzo duże odbiorniki, umieszczane w wielkich salonach), można potrzebować takiego mebla. Na posiadanie go decyduje się wiele osób. Na samym wierzchu można na przykład ustawić dekoracje czy kwiaty, traktując szafkę jak każdy inny mebel, zaś na półeczkach i w szufladach —  potrzebne przedmioty, jak piloty, dekodery czy odtwarzacze muzyki. W ten sposób da się stworzyć multimedialny kącik w pokoju i przy okazji mieć miejsce na różne drobiazgi —  tym bardziej że szafka RTV może oferować różną pojemność i liczbę półek (z drzwiczkami lub bez) oraz szufladek. Jest też zatem dobrym sposobem na zachowanie porządku. Można w niej trzymać na przykład dokumenty związane z telewizją czy abonamentem, by zawsze wiedzieć, gdzie się znajdują.

Ważny element dekoracyjny

Choć obecnie często stawia się na minimalizm i nowoczesne, współczesne salony nierzadko są wręcz puste, mając głównie na swej przestrzeni sprzęt audio-wideo oraz zestaw wypoczynkowy, szafki RTV znajdują się w wyposażeniu często. Dlaczego? Spełniają nie tylko funkcję użytkową, ale też dekoracyjną. Wybierając mebel o określonej stylistyce można podkreślić styl panujący w pomieszczeniu. A co warto wybrać? Drewnopodobny mebel z sieciówki na pewno nie doda wnętrzu elegancji ani prestiżu, znacznie lepiej będzie postawić na wyrób z wysokiej jakości drewna, w dodatku pięknie wybarwionego. Nie trzeba przy tym obawiać się, że klasyczny mebel będzie tworzył dysonans z nowoczesnym sprzętem, takie połączenia są jak najbardziej udane i uzasadnione. W dodatku drewniana szafka będzie pasować do przeróżnych stylów, materiał ten jest odpowiedni bowiem do wnętrz klasycznych, jak i nowoczesnych, a w surowym wydaniu także do minimalistycznych.