Renowacja lakieru w Warszawie — samodzielnie czy w salonie?

Powłoka lakiernicza auta to element mający szczególne znaczenie dla jego wyglądu. Jako pierwsza rzuca się w oczy, a stopień jej zniszczenia może być niezależny od stanu technicznego auta. Dobra wiadomość jest zaś taka, że powłokę tę zawsze można odnowić. Dowiedz się na ten temat więcej.

Lakier podatny na zniszczenia

Powłoka lakiernicza nie należy do najwytrzymalszych części pojazdu, a jednocześnie ma stale styczność z potencjalnie szkodliwymi czynnikami, jak choćby zabrudzenia, zdolne wnikać w głąb lakieru. W dodatku od jakiegoś czasu do lakierowania aut stosowane są ekologiczne lakiery wodne, mało trwałe, podatne na uszkodzenia i matowienie. Z tego powodu nie trzeba wiele, by karoseria szybko przestała prezentować się odpowiednio —  to zaś może sugerować, że auto jest bardziej zużyte i zniszczone niż w rzeczywistości, co będzie miało szczególnie znaczenie w momencie chęci jego odsprzedaży.

Sposobem na ustrzeżenie się takich niepożądanych zjawisk jest ochrona lakieru, na przykład poprzez nałożenie folii PPF lub powłoki ceramicznej. O tym jednak trzeba pomyśleć zawczasu, najlepiej od razu po zakupie nowego auta z salonu. Jeśli się o to nie zadbało albo kupiło używany pojazd bez takiej ochrony, pozostaje renowacja lakieru. Jak ją wykonać?

Renowacja lakieru —  jak ją przeprowadzić?

Osoby lubiące zajmować się swoimi samochodami i mające pewne umiejętności nierzadko starają się same usuwać odpryski lakieru czy rysy, ale nie zawsze daje to pożądane skutki. Co prawda na rynku znaleźć można różnego rodzaju korektory czy inne produkty mające pozwalać na samodzielne poprawki, ale nie zastąpi to profesjonalnych usług. Fachowa renowacja lakieru w Warszawie będzie dobrym rozwiązaniem zwłaszcza wtedy gdy poprawki mają być zaawansowane, obejmować cały pojazd, a nie tylko pojedyncze miejsca. Na taką opcję decydują się zatem często właściciele pojazdów mocno wysłużonych i mających już swoje lata.

Auto jak nowe!

Staranna, fachowa, obejmująca cały pojazd renowacja sprawia, że auto wygląda znów jak nowe. Taki efekt jest na wyciągnięcie ręki, przy czym warto dodatkowo dobrać inne usługi detailingowe —  np. hydrofobizację szyb i oklejanie karoserii folią ochronną.