Pielęgnacja ciała — jak dobrać kosmetyki?

Skóra człowieka jest narażona na działanie wielu szkodliwych czynników zewnętrznych, w tym m.in. promieniowania słonecznego, zanieczyszczeń czy niskich temperatur oraz wiatru. Osoby, które w niewłaściwy sposób dbają o naskórek (stanowiący barierę ochronną dla organizmu), mogą narazić się na konsekwencje kosmetyczne oraz zdrowotne. Sprawdź, jak prawidłowo dobrać kosmetyki do pielęgnacji ciała. 

Indywidualne potrzeby a dobór kosmetyków

Na początek dobrze byłoby określić rodzaj posiadanej skóry. W tym celu można udać się do kosmetologa lub skorzystać z gotowych testów online. Wbrew pozorom użycie samego płynu do kąpieli lub pod prysznic nie jest wystarczające. Okazuje się bowiem, że pielęgnacja ciała powinna dodatkowo opierać się na regularnym złuszczaniu poprzez stosowanie peelingów oraz nawilżaniu, używając balsamów, olejków i kremów. Osoby zmagające się z cellulitem czy wrastającymi włoskami i podrażnieniami (m.in. po goleniu) powinny poszukać kosmetyków niwelujących tego typu problemy. Na rynku dostępnych jest tak wiele produktów, że z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla własnych potrzeb. Najlepiej jednak postawić na sprawdzonych producentów, oferujących produkty o naturalnych i bezpiecznych składach.

Jakie kosmetyki do ciała są dostępne w sklepach?

Każda skóra potrzebuje zastosowania nieco innych preparatów. Klienci znajdą następujące rodzaje produktów kosmetycznych przeznaczonych do pielęgnacji poszczególnych partii ciała:

  • kremy i balsamy,
  • płyny do kąpieli,
  • maski,
  • peelingi,
  • kremy z filtrem,
  • emulsje i mleczka,
  • kremy do rąk i stóp.

Warto wspomnieć o różnego rodzaju kulach do rozpuszczania w wodzie czy solach morskich, które poza pielęgnacją działają również odprężająco. Można także pomyśleć o dodatkowych zabiegach ujędrniających, takich jak m.in. szczotkowanie skóry.

Czym jeszcze kierować się przy zakupie kosmetyków do pielęgnacji?

Przed wyborem określonych produktów warto sprawdzić ich skład. Obecnie świadomość oraz wymagania klientów są znacznie większe, dlatego producenci stawiają na naturalne, często też wegańskie składniki. Z pewnością dla wielu osób decydującym czynnikiem będzie fakt, że kosmetyki nie są testowane na zwierzętach. Ponadto dobrze przeczytać opinie osób stosujących preparaty od dłuższego czasu, które mogą wypowiedzieć się na temat efektów pielęgnacji lub ich braku.