Palenisko ogrodowe kwadratowe czy w innym kształcie?

Amatorzy żywego ognia, którego nie zastąpią gazowe ogrzewacze czy kominki, nie muszą poświęcać swoich ogrodów na ognisko. Ponieważ jego pozostałości nie mają walorów dekoracyjnych, a wręcz przeciwnie —  popiół i spalona trawa szpecą otoczenie, warto zainwestować w metalowe palenisko. Jakie jednak wybrać? Sprawdź!

Metalowe paleniska ogrodowe —  jakie opcje są dostępne?

Tego rodzaju produkty występują na rynku w wielu wersjach. Bardzo ciekawie prezentują się geometryczne bryły przestrzenne, często asymetryczne, niezwykle nowoczesne, designerskie, a wręcz futurystyczne, które mają też tę ważną zaletę, że niemal zamykają się ku górze. Dzięki temu płonące drwa spoczywają w nich jak w koszyku, nie ma zatem mowy o ich wypadaniu, nawet gdy chodzi o mniejsze, odrywające się w czasie palenia kawałki —  inaczej jednak sprawa wygląda z popiołem, który przesypuje się między prętami. Jeśli chce się tego uniknąć, na przykład pragnąc umieścić palenisko na tarasie, dobrym rozwiązaniem będzie wariant kwadratowy, płaski, przypominający stolik na podstawie. Tego rodzaju wersje zwykle są spore, dzięki czemu można umieścić płonące drwa na środku, w znacznej odległości od brzegu. Palenisko ogrodowe kwadratowe także prezentuje się bardzo nowocześnie oraz elegancko.

Jeszcze inną opcją są wersje okrągłe, przypominające metalowe misy, które dostępne są w różnych średnicach. Największe sprawdzą się zwłaszcza wtedy gdy ogień chce się wykorzystać nie tylko do dekoracji, ale też do pieczenia kiełbasek —  bo i do tego paleniska takie świetnie się nadają.

Gdzie szukać takich produktów?

Coraz więcej osób efektownie i wygodnie urządza swoje posesje oraz przydomowe ogrody, więc oferta wszelkich produktów do tych przestrzeni jest szeroka. Warto jednak pamiętać, że palenisko będzie narażone na szereg niekorzystnych czynników, jak bardzo wysoka temperatura i żar, a także opady atmosferyczne czy zabrudzenia z tłuszczu i ich szorowanie. Niezbędne jest więc wybranie artykułu wysokiej jakości, który posłuży długi czas dzięki solidnemu wykonaniu i odpowiedniemu zabezpieczeniu.