Paczkomaty – 3 powody, dla których warto z nich korzystać

Jeśli często korzystasz z przewozów kurierskich, z pewnością oczekujesz rozwiązań, które są nie tylko przystępne cenowo, ale i umożliwiają łatwe wysyłanie i odbiór paczek. Takie usługi gwarantuje InPost – polska firma, ciesząca się od lat rosnącą popularnością, m.in. dzięki paczkomatom. Dlaczego warto korzystać z jej maszyn? Dowiedz się teraz!

1. Są łatwe w użyciu

Niezależnie, czy czeka Cię odbiór przesyłki, czy jej wysyłka – paczkomat jest urządzeniem łatwym w obsłudze. Nadanie paczki da się zrealizować przez łatwy kreator, dostępny na stronie przewoźnika, jak i w jego aplikacji. Wystarczy określić ramy wymiarów, w jakich mieści się wysyłany przedmiot (jego opakowanie), podać dane odbiorcy, a po opłaceniu… pozostaje umieścić paczkę w skrytce maszyny.

Jeszcze łatwiejszy jest odbiór! Firma InPost wychodzi naprzeciw potrzebom różnych użytkowników, dając do wyboru 3 opcje, w jaki sposób chce się otworzyć drzwiczki, za którymi kryje się przesyłka. Można to zrobić albo wpisując numer telefonu odbiorcy i specjalny kod, przysyłany do odbiorcy SMS-em, skanując kod QR, dostępnego w aplikacji, lub przez sam program na smartfonie – wystarczy wybrać „otwórz skrytkę zdalnie”, gdy stoi się przed urządzeniem.

2. Wygoda korzystania

Tradycyjne usługi kurierskie wiążą się z tym, że jeśli dostawca przyjeżdża pod dany adres, a nikogo nie ma w domu, to albo przesyłka jest awizowana, zostawia się ją w punkcie obsługi, albo kurier podejmuje próbę doręczenia kolejnego dnia. Z maszynami InPostu wygląda to inaczej. Kiedy przesyłka zostanie umieszczona w skrytce, adresat ma 48 godzin, by ją odebrać – i to o każdej porze dnia i nocy. Nic nie stoi na przeszkodzie, by udać się po nią w najbardziej dogodnym momencie. Podobnie wygląda to z nadawaniem przesyłki – można umieścić ją w urządzeniu o dowolnej godzinie.

3. Paczki docierają nawet w soboty i niedziele

Od połowy marca 2020 roku InPost dostarcza przesyłki do paczkomatów nawet w weekendy. Warunkiem jest nadanie najpóźniej w piątek do godziny 13:00. Dzięki temu np. klienci sklepów internetowych mogą uzyskać upragnione zakupy nawet w sobotę.

Nie tylko Polacy doceniają paczkomaty!

InPost podbija rynek polski i zagraniczne. Wygoda odbioru, jak i wysyłki, gwarantowane przez paczkomat, to część atutów tego rozwiązania. Liczy się także atrakcyjna cena. Jeśli więc chcesz wysłać jakąś przesyłkę – skorzystaj z aplikacji lub wybierz brokera, który zapewni Ci szybkie i wygodne nadanie.