Odpływ liniowy – nowoczesne rozwiązanie do każdej łazienki

Nie chcesz inwestować w klasyczny brodzik, a jednocześnie – pragniesz mieć zapewniony dostęp do prysznica? Jest na to rozwiązanie! Odpływ liniowy to atrakcyjny sposób na wprowadzenie do łazienki kabiny prysznicowej bez montażu podstawy. Jakie zalety ma tego typu instalacja? Czy każdy może się na nią zdecydować? Sprawdź to już teraz.

Odpływ liniowy to sama wygoda

Komfort użytkowania – to jedna z głównych korzyści płynących z instalacji tego elementu. Z jednej strony – nie ma tu żadnych progów. To ogromny plus, w szczególności dla nieco starszych dzieci, seniorów, ale i domowników niepełnosprawnych. Likwidacja takiej bariery znacznie zwiększa bezpieczeństwo korzystania z prysznica.

Z drugiej strony – odpływ liniowy jest bardzo łatwy w czyszczeniu. W przeciwieństwie do wielu rodzajów brodzików nie wymaga szorowania. Kratka i rynienka pod nią, by je wyczyścić, często potrzebują jedynie przetarcia, a czasem przepłukania.

Możliwość montażu najróżniejszych kabin prysznicowych

Niewątpliwą zaletę tego rozwiązania stanowi również fakt, że istnieje opcja łączenia go z różnymi kabinami prysznicowymi. Możesz tę przestrzeń uzupełnić klasycznym modelem, np. z drzwiczkami uchylnymi lub przesuwnymi albo postawić na wykonaną na zamówienie szklaną zabudowę. To szczególnie dobre rozwiązanie jeśli natrysk znajduje się we wnęce. Odpływ liniowy rewelacyjnie spisuje się też w prysznicach typu walk-in. To nowoczesne wyposażenie łazienek , które jest nie tylko wygodne, ale i efektowne.

Czy wszędzie da się zamontować odpływ liniowy?

Warto wiedzieć, że nie w każdym miejscu można zamontować taki odpływ. Wynika to z faktu, że podłoga musi mieć odpowiednią grubość. Standardowo minimalna głębokość montażu takiej instalacji to około 7 cm, ale są produkty wymagające nawet ponad 12 cm. Dodatkowo trzeba pamiętać o stosownym (choć minimalnym) spadzie, doprowadzającym wodę do kartki i dalej do syfonu. Warto więc wpierw skonsultować się ze specjalistą, czy taka opcja w danym przypadku byłaby możliwa.

Wybieraj produkty sprawdzonych marek

Jeśli masz warunki pozwalające zamontować odpływ liniowy – warto w niego zainwestować! Gdzie jednak kupić taki produkt? Najlepiej wybierz salon oferujący rozmaite wyposażenie łazienek, w którym znajdziesz różne produkty, odpowiadające odmiennym potrzebom. Stawiaj też na renomowane firmy, by mieć pewność, że jakość artykułu będzie najwyższa.