Na jakie efekty można liczyć, sięgając po peeling na dłonie?

Złuszczanie to jeden z najważniejszych zabiegów, jakich potrzebuje każda skóra. Co ważne, dotyczy to wszystkich części ciała, w dodatku wiele jego partii wymaga osobnych preparatów. Dotyczy to na przykład twarzy, stóp i dłoni. Sprawdź, co można zyskać, sięgając po peeling do rąk!

Czy skóra dłoni potrzebuje złuszczania?

Usunięcie martwych komórek naskórka jest potrzebne w przypadku praktycznie wszystkich części ciała. Co prawda są one usuwane w naturalny sposób, ich część też usuwa się ręcznikiem, wycierając się po kąpieli, jednak trudno obyć się bez preparatu złuszczającego. Dłonie także jak najbardziej potrzebują tego preparatu, gdyż ich cienka i z natury skłonna do przesuszania skóra łatwo staje się szorstka oraz spierzchnięta.

Jak działa peeling na dłonie?

Ważne jest, by:

  • sięgnąć po dobry produkt,
  • zastosować go właściwie, masując z jego użyciem dłonie niezwykle starannie i dłuższy czas, by drobinki trące mogły zadziałać właściwie,
  • stosować go regularnie, optymalnie —  co 2-3 dni.

A na co można liczyć kiedy dopilnuje się tych obowiązków? Peeling na dłonie ma przede wszystkim istotnie je wygładzić. Usunięcie martwych komórek skóry sprawia, że odsłania się nową, zdrowszą, piękniejszą, a także jedwabiście gładką skórę. Warto zaś pamiętać, że szorstka, spierzchnięta daje się we znaki nie tylko samej właścicielce. Jest wyczuwalna podczas podawania komuś ręki, ponieważ zaś dłonie są wizytówką kobiety, tym bardziej trzeba o nie zadbać.

Kosmetyki także pielęgnujące

Jednak, sięgając po preparat złuszczający, można też jednocześnie odżywić swoją skórę. Trzeba tylko wybrać preparat z substancjami pielęgnacyjnymi w składzie. Najlepiej, by były one naturalne. Producenci tego rodzaju artykułów dodają do trących drobinek na przykład oleje roślinne, a także masła. Rezultatem użycia takiego produktu jest skóra wygładzona i jednocześnie nawilżona, można nawet zrezygnować z nakładania kremu.

Peeling do dłoni stosuj systematycznie!

Dłonie są jeszcze mocniej narażone na wpływ szkodliwych czynników niż twarz, gdyż mają kontakt nie tylko z wiatrem, mrozem czy silnym słońcem, ale też często z wodą i detergentami. Systematyczne złuszczanie ich skóry, wespół z dobrym kremem, pozwoli zachować je w dobrym stanie.