Na czym polega renowacja lakieru w Warszawie?

Na stan wizualny samochodu wpływa wiele czynników, ale na pewno największe znaczenie ma lakier. Jednocześnie jest to element, któremu najłatwiej można zaszkodzić, gdyż na jego stan negatywnie wpływają utrwalone zabrudzenia, a nawet nieodpowiednie czyszczenie. Kiedy jego wygląd pozostawia wiele do życzenia, można zdecydować się na renowację powłoki lakierniczej. Sprawdź, na czym polega ten zabieg. 

Zniszczony lakier samochodowy —  jakie są opcje?

Małe poprawki lakiernicze, jak usuwanie rys czy zmatowień, wiele osób stara się wykonywać samodzielnie, wykorzystując do tego specjalne preparaty i pady polerskie. Zwykle jednak taka interwencja jest widoczna. Kiedy chce się lepszego efektu, można na przykład zdecydować się na lakierowanie auta —  wbrew pozorom, jest to opcja wybierana nie tylko przez osoby chcące zmienić kolor swojego samochodu. Jednak lakierowanie jest kosztowne, sprawdza się też głównie w przypadku gładkich powierzchni. Kiedy jest ona uszkodzona, renowacja lakieru w Warszawie , w studio detailingowym, będzie znacznie lepszą opcją.

Na czym polega renowacja lakieru w Warszawie?

Pierwszym, o czym muszą wiedzieć osoby noszące się z zamiarem wstawienia swojego auta do salonu detailingowego celem skorzystania z takiej procedury, jest czas jej trwania. Nie będą to tylko niewielkie, miejscowe poprawki, trzeba zatem liczyć się z tym, że fachowcy potrzebują sporej ilości czasu. Nagrodą za cierpliwość będzie zaś idealny stan powłoki lakierniczej.

Jej odnowa rozpoczyna się od dokładnych przygotowań, przy czym czyszczenie utrwalonych zabrudzeń, wnikających w powłokę, jest niesłychanie ważne. Cały samochód, wraz z ogumieniem, jest dokładnie czyszczony. Specjaliści odpowiednio przygotowują też powierzchnię poprzez jej szlifowanie. Mierzą też lakier w różnych miejscach, by mieć pewność, że powłoka finalnie będzie równomierna. Jest to bardzo ważne w przypadku aut, które miały już robione poprawki lakiernicze.

Auto jak z salonu

Bez względu na to, jak mocno zniszczona jest powłoka lakiernicza, staranne zabiegi pasjonatów detailingu są w stanie przywrócić jej olśniewający wygląd. Warto to sprawdzić!