Kogo leczy chirurg naczyniowy w Poznaniu?

Prawidłowe działanie układu krwionośnego ma duży wpływ na codzienny komfort życia i zdrowie całego organizmu. Dowiedz się, jakie choroby są najczęściej leczone przez chirurga naczyniowego. Poznaj najpopularniejsze metody terapii niewydolności żył i tętnic.

Choroby układu krwionośnego i limfatycznego

Częstą przyczyną wizyty u lekarza zajmującego się chirurgią naczyniową są żylaki. Towarzyszy im szereg różnych objawów, na przykład tępy ból oraz pieczenie po długim przebywaniu w pozycji stojącej. Ponadto może wystąpić obrzęk kostek i stóp oraz swędzenie skóry. Na kończynach dolnych pojawiają się sine uwypuklenia.

Chirurdzy zajmują się także pacjentami cierpiącymi na miażdżycę, choroby zapalne układu krążenia, zatory tętnicy płucnej, przewlekłe owrzodzenia żylne oraz tętniaki aorty piersiowej i brzusznej. Chirurg naczyniowy w Poznaniu rozpoznaje schorzenie po przeprowadzeniu badań, w tym USG dopplerowskiego i tomografii komputerowej. Pacjenci natomiast powinni uważnie obserwować swoje ciało i niepokojące objawy. Wśród symptomów chorób żył i tętnic można wymienić mrowienie rąk i nóg, duszności, przebarwienia na skórze oraz trudno gojące się rany i owrzodzenia.

Zabiegi chirurgii naczyniowej

Im wcześniej rozpozna się chorobę, tym mniej inwazyjny zabieg przeprowadza się w celu usprawnienia wydolności żylnej. Najtrudniejsze przypadki mogą wiązać się nawet z amputacją kończyn. To problem spotykany u diabetyków ze stopą cukrzycową. Lekarz może zająć się również usuwaniem żylaków. Ten proces polega na ostrzykiwaniu ich specjalnym preparatem medycznym. W ramach chirurgii naczyniowej przeprowadza się też angioplastykę balonową, rekonstrukcję i udrażnianie tętnic, operacyjne leczenie obrzęku limfatycznego i wszczepianie stentograftu u chorych z uszkodzoną tętnicą.

Lekarz od żył i tętnic

Chirurdzy specjalizujący się w naczyniach krwionośnych zajmują się wieloma schorzeniami. Niepokoisz się o zdrowie żył i tętnic? Wykonaj badania i sprawdź kondycję swojego organizmu. W przypadku choroby możesz skorzystać z bardzo licznych metod terapeutycznych.