Jakie części zamiennie do wózków widłowych warto mieć w zapasie?

Choć wysokiej jakości urządzenia nie powinny się psuć, również – wskutek intensywnej, codziennej eksploatacji – mogą ulec zniszczeniu lub zużyciu. Aby uniknąć przestojów i móc nadal realizować powierzone obowiązki, warto zadbać o łatwy dostęp do części zamiennych. Poznaj elementy przydatne w serwisowaniu wózków widłowych i miej je zawsze pod ręką!

Jakie komponenty warto mieć w zapasie, korzystając z popularnych widlaków?

Wielu usterek nie sposób przewidzieć, pojawiają się nagle i mogą znacznie utrudnić realizację zaplanowanych prac. Opóźnienia są niedopuszczalne, jeśli chce się sprawnie wykonywać każdy projekt, dlatego warto zadbać o nawiązanie współpracy z dystrybutorem oferującym  części zamienne do wózków widłowych . Powinien on zapewniać szybką dostawę potrzebnych elementów, co zminimalizuje niechciane przestoje i pozwoli niezwłocznie wrócić do przerwanych prac. Wśród najczęściej potrzebnych wymienia się komponenty:

  • układu jezdnego, takie jak felgi, opony i gąsienice – ulegają one zużyciu wskutek bieżącej eksploatacji, mogą też zostać uszkodzone podczas jazdy po wyboistym terenie;
  • systemu hamulcowego – niezbędne do bezpiecznego przemieszczania się i zachowania kontroli nad pojazdem;
  • elektryczne i elektrotechniczne – to one odpowiadają za sprawne działanie wszystkich układów, a ich awaria może unieruchomić widlak i uniemożliwić dalsze korzystanie z niego;
  • systemu paliwowego – bez nich niemożliwe staje się prawidłowe funkcjonowanie napędu;
  • silnika, sprzęgła, zawieszenia.

Warto zadbać o dostęp do sprawdzonych komponentów od renomowanych marek!

Dzięki temu ma się mieć pewność, że w razie awarii szybko otrzyma się elementy zamienne i można będzie niezwłocznie przystąpić do kontynuacji zaplanowanych prac. To niezwykle ważne zwłaszcza na budowach, magazynach i halach produkcyjnych, gdzie niedopuszczalne są jakiekolwiek przestoje. Warto zatem zadbać o nawiązanie współpracy ze sprawdzonym dostawcą komponentów pochodzących od renomowanych producentów, który oferuje również zamienniki w niższych cenach, jednak równie dobrej jakości.