Jak wybierać tapety do pokoju dziecięcego?

Obecnie znane są różne sposoby na ozdabianie ścian, jest więc w czym wybierać. Szczególnie dobrym rozwiązaniem wielu osobom wydaje się przyklejenie tapety, czy to na wszystkich ścianach, czy tylko na jednej albo nawet jej fragmencie. Rozwiązanie to może świetnie sprawdzić się także w pokoju dziecka, ale trzeba wiedzieć, jak wybierać takie ozdoby. Przeczytaj tekst!

Tapety do pokoju dziecięcego —  estetyczny wygląd i bezpieczeństwo

Poszukując takiej ozdoby do pokoju swojej pociechy, większość osób na pewno skupi się przede wszystkim na wzorze. Oczywiście jest on bardzo ważny, chodzi o to, by zaprowadzić w pomieszczeniu przyjazną, kojącą atmosferę, zwłaszcza w przypadku młodszych dzieciaków. Bardzo istotne jest też jednak, by postawić na tapety do pokoju dziecięcego zapewniające bezpieczeństwo, czyli nietoksyczne, a także nadające się do zmywania. To ostatnie przełoży się na estetyczny wygląd —  wiele dzieci ma tendencje do rysowania czy malowania po ścianach, nierzadko też znajdują się na nich odciski palców. Wystarczy chwila, by z dobrej tapety zmywalnej usunąć wszelkie ślady, za pomocą wilgotnej szmatki.

Jaki motyw?

Wzorów tapet przeznaczonych dla najmłodszych jest mnóstwo. Inne propozycje sprawdzą się w pokoju niemowląt i kilkulatków, a inne —  u starszaków. W tym pierwszym przypadku warto stawiać na przykład na kolorowe, pastelowe chmurki, bajkowe postaci czy gwiazdki albo kolorowe kółeczka. Trzeba przy tym pamiętać, że spokojne barwy wpływają pozytywnie na odbiór pomieszczenia, ale mocne i jaskrawe są lepiej dostrzegalne przez małe dzieci, stymulując ich rozwój.

Dla starszaków można zaś wybrać na przykład rysunkowe motywy, kosmos, zwierzęta czy geometryczne wzory —  oczywiście kierując się nie tylko własnym gustem, ale też preferencjami lokatora.

Dla każdego coś odpowiedniego

Wybór tapet i fototapet jest w sklepach, zwłaszcza online, olbrzymi. Warto dobrze wybrać wzór takiej ozdoby, by zaprowadzić w przestrzeni pociechy przyjazną atmosferę.