Jak powinna wyglądać pielęgnacja ciała, by była skuteczna?

Dbanie o siebie dla wielu osób, zwłaszcza kobiet, jest prawdziwą przyjemnością. Nie da się jednak ukryć, że najważniejszym powodem, dla którego przeprowadza się rozmaite zabiegi, między innymi na ciało, jest chęć osiągnięcia konkretnych efektów. Chodzi o nawilżenie, odżywienie, ujędrnienie, odmłodzenie itp. Jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry, by możliwe było uzyskanie satysfakcjonujących rezultatów? Sprawdź!

Oczyszczanie i złuszczanie

Systematyczne mycie to nie tylko zabieg higieniczny. Każdego dnia na skórze pojawiają się liczne zabrudzenia oraz nadmiar sebum, które zatykają pory i mogą powodować między innymi pojawianie się niedoskonałości —  jak wypryski na dekolcie, ramionach i plecach. Jednocześnie jednak mycie narusza naturalną, ochronną warstwę hydrolipidową skóry, o czym świadczy przykre uczucie wysuszenia i ściągnięcia. Oczywiście wrażenie to mija kiedy po kąpieli sięgnie się po balsam, warto jednak nie dopuszczać do niszczenia tzw. płaszcza lipidowego, sięgając po pielęgnujące, nawilżające kosmetyki do mycia. Jest ich w sprzedaży coraz więcej, są to na przykład olejki czy balsamy pod prysznic oraz do kąpieli.

Bardzo istotnym zabiegiem, którego potrzebuje skóra każdego rodzaju, jest też systematyczne złuszczanie, czyli peeling —  najlepiej byłoby robić go co 2-3 dni. Pozwoli to cieszyć się cudowną gładkością skóry, jej blaskiem i zdrowym wyglądem. Złuszczanie martwych komórek naskórka sprawia, że stosowane kosmetyki odżywcze lepiej działają, gdyż ich składniki efektywniej się wchłaniają, a przy tym poprawia krążenie, więc przyczynia się do pojędrnienia skóry i usuwania cellulitu. Kiedy zaś nie ma czasu na częsty peeling, można sięgnąć po peelingujący preparat myjący, przeznaczony do codziennego użytku.

Skuteczne nawilżanie

Z tym wiele kobiet ma problem —  mimo iż sklepowe półki uginają się pod ciężarem kosmetyków, trudno jest znaleźć odpowiedni produkt, który zapewniałby silne, dogłębne nawilżenie, to zaś podstawa pielęgnacji ciała. Najlepiej sięgać po wyroby naturalne, jak masła czy olejki, a nawet czyste oleje, jak arganowy. Zapewniają one dogłębne odżywienie oraz ochronę skóry.

Piękne ciało na wyciągnięcie ręki

Chcąc zapewnić sobie odpowiednie efekty pielęgnacji ciała, trzeba zadbać, by była ona systematyczna, wyrabiając w sobie nawyk regularnego smarowania się balsamem czy peelingu. Kluczowe jest też sięgnięcie po dobrej jakości kosmetyki.