Implanty zębowe — oferta dentysty z Krakowa

Wszczepianie implantów zębowych to jedna z metod odbudowy utraconych zębów, znacznie różniąca się od innych rozwiązań w tym zakresie, proponowanych przez protetykę. Dowiedz się na ten temat więcej.

Na czym polega wszczepianie implantów?

Implanty zębowe to sztuczne zęby naśladujące prawdziwe, ze względu na specyficzną budowę. Inne uzupełnienia, jak korony, mosty czy protezy, zbudowane są tylko z koron, przez co trzeba je mocować zwykle na sąsiednich zębach, a to między innymi daje nie do końca naturalne odczucia —  wszak prawdziwy ząb ma korzeń osadzony w dziąśle, zrośnięty z kością. W przypadku implantów jest tak samo. Są one zbudowane z tytanowej śruby wkręconej w kość, która się z nią zrasta, łącznika oraz korony. Zrośnięcie się implantu z kością pozwala uniknąć osadzania jego elementów na sąsiednich zębach, co daje naturalne odczucia i wygląd, a także sprawia, iż zęby takie są bardzo stabilne. Te ich cechy powodują, że implanty cieszą się coraz większą popularnością, niezależnie od ich słabszych stron, takich jak przede wszystkim dość wysoka cena, ale też konieczność oczekiwania na ostateczny efekt kilka miesięcy —  aż implant zrośnie się z kością szczęki bądź żuchwy.

Czy warto zdecydować się na implanty?

Popularność tego rozwiązania rośnie, co każe domyślać się, że jest ono naprawdę dobre. Na implant warto zdecydować się zwłaszcza w przypadku pojedynczych braków zębowych, które tak naprawdę uzupełnia się trudniej niż braki większej liczby zębów — w takich przypadkach można wykonać protezę, np. częściową. Pojedynczy brak zwykle wypełniany jest przez most, co jednak rodzi konieczność oszlifowania sąsiednich zębów. Wszczepienie implantu pozwala tego uniknąć, a przy tym zapewnia naturalne odczucia i taki sam wygląd —  ze względu na to ostatnie na tego rodzaju procedurę decydują się osoby, które straciły ząb w przednim odcinku. Daje to pewność, że nikt nie domyśli się, iż jest to sztuczne uzupełnienie.

Poza tym dentysta z Krakowa przypomina, że implanty mają tę ważną zaletę, iż zwykle służą pacjentom dożywotnio — podczas gdy inne odbudowy trzeba wymieniać nawet co kilka lat.

Naturalny wygląd i wygoda

Implanty mają wiele zalet, między innymi stabilnie tkwią w dziąśle, nie ma ryzyka ich wypadania czy choćby poruszania się, co może mieć miejsce w przypadku protez. Stawiając na nie, można zatem praktycznie zapomnieć, że ma się sztuczne zamienniki naturalnych zębów.