Czy warto stosować peeling na dłonie?

Systematyczne złuszczanie martwego naskórka jest bardzo ważne. Dotyczy to skóry całego ciała i twarzy, nie inaczej jest też w przypadku stóp czy dłoni. Na tę ostatnią część ciała trzeba przy tym zwrócić szczególną uwagę, ze względu na jej specyficzną budowę. Dowiedz się więcej.

Czego potrzebuje skóra dłoni?

Skóra dłoni jest bardzo cienka, niemal zupełnie pozbawiona gruczołów łojowych, odpowiedzialnych za jej naturalne nawilżanie, a do tego stale wystawiona na wpływ szkodliwych czynników, jak choćby wysuszająca woda i detergenty. Wszystko to powoduje, że często jest przesuszona, a nawet ma tendencje do pierzchnięcia. Sam krem to za mało, warto też stosować peeling na dłonie , by przywrócić jej idealną gładkość i jedwabistą miękkość. Regularne złuszczanie sprawi też, że, pozbawiona warstwy obumarłych komórek, będzie lepiej wchłaniać składniki odżywcze zawarte w stosowanych kremach. Te zaś należy stosować nawet kilka razy dziennie.

Jak wybrać peeling na dłonie?

Produkty tego rodzaju obecne na rynku zwykle wyróżniają się dobrą jakością, zatem najważniejsze jest, by w ogóle posiadać taki kosmetyk i faktycznie go używać. Najlepiej będzie umieścić go na umywalce, obok mydła, by sięgać po niego 2-3 razy w tygodniu. Do wyboru są peelingi mechaniczne, z trącymi drobinkami, a także rzadziej spotykane enzymatyczne.

Właściwości ścierne takim preparatom zapewnić mogą kryształki cukru lub soli bądź zmielone pestki owoców. Na rynku można też jednak znaleźć luksusowe wersje peelingów, np. z kryształkami diamentów i cząsteczkami celulozy pochodzenia naturalnego. Naturalne preparaty są na pewno godne polecenia, takie bowiem są bezpieczniejsze dla delikatnej i wrażliwej skóry. Jeśli przy tym postawi się na produkt mający w składzie naturalne masła czy oleje roślinne, zapewni on skórze nie tylko złuszczanie, ale też nawilżenie.

Zadbaj o swoje dłonie!

Dłonie każdego człowieka narażone są na nieustanny kontakt ze szkodliwymi czynnikami. Częste mycie, stosowanie detergentów czy mróz i słońce mogą powodować ich pierzchnięcie i przesuszanie się skóry. Dobry peeling jest zatem ważnym elementem pielęgnacji!