Co warto wziąć pod uwagę przed zakupem odpływu liniowego?

Wiele osób rezygnuje z tradycyjnych kabin i wanien na rzecz nowoczesnych rozwiązań. Odpływ liniowy nie tylko świetnie się prezentuje, ale i niesie ze sobą szereg korzyści, w tym m.in. większą wygodę w utrzymaniu czystości. Na co jednak zwrócić uwagę przy zakupie takiego elementu? Dowiedz się o tym z poniższego artykułu.

Upewnij się, że masz odpowiednio grubą podłogę

To najważniejszy czynnik, wpływający na wybór takiego produktu. Wskazuje się, że trzeba co najmniej 7 cm głębokości, aby zmieścił się cały zespół wraz z kratką i syfonem i żeby żadna z jego części nie wystawała ponad powierzchnię podłoża. Są naturalnie też systemy wymagające głębszego osadzenia, nawet około 12 cm. Dlatego, nim zdecydujesz się na inwestycję w takie rozwiązanie – sprawdź, czy istnieją ku temu warunki.

Stosowny spadek podłogi

Kolejna rzecz, jaką warto mieć na uwadze, wybierając odpływ liniowy do łazienki, to właściwy spadek podłogi. Najprościej ujmując – powierzchnia powinna być pochylona w stronę, gdzie woda będzie odbierana przez taki element armatury i odprowadzana do kanalizacji. Pamiętaj – chodzi jedynie o lekki spad!

Ważna jest przepustowość

Woda musi odpływać z odpowiednim tempem, a jednym z czynników wpływających na zdolność odbierania jej przez taki system jest jego wysokość. Choć więc niższe produkty łatwiej zamontować, w praktyce mogą okazać się niewystarczające. Dlatego warto zwracać uwagę na to, jaką przepustowość ma konkretny odpływ liniowy.

Właściwy design dla konkretnego wystroju

Dobierając wyposażenie łazienek, zawsze należy pamiętać o tym, aby pasowało ono do koncepcji wnętrza. Nawet taki element, jak kratka odpływowa, może stanowić spójny element, pasujący do całej kompozycji. W sprzedaży dostępne są modele nowoczesne, jak i dopasowane wyglądem do klasycznego wystroju.

Wybieraj produkty renomowanych marek

Ostatecznie – pamiętaj, by stawiać na produkty wysokiej jakości. Wyposażenie łazienek, szczególnie tak newralgiczne, jak kratka odpływowa, musi być niezawodne. Dlatego, jeśli zastanawiasz się nad takim zakupem, sprawdź oferty sprawdzonych producentów. Pamiętaj też, że równie istotny jest odpowiedni montaż!