Co może zaproponować dentysta z Krakowa w zakresie poprawiania estetyki zębów?

Stomatologia estetyczna cieszy się coraz większym powodzeniem. Już mało kto poprzestaje na tym, by mieć tylko zdrowe zęby, liczy się też ich piękny wygląd. Nowoczesne rozwiązania pozwalają osiągnąć ten cel w każdym przypadku, każdy zatem może mieć uśmiech jak gwiazda filmowa. Co w tym zakresie może zaproponować dentysta z Krakowa? Sprawdź!

Usługi dostosowane do potrzeb

Wiele osób niezadowolonych z wyglądu swojego uzębienia dokładnie wie, co chce zrobić i jakie zabiegi wykonać —  najczęściej jest to chęć przeprowadzenia wybielenia szkliwa, o czym marzą między innymi palacze tytoniu. Jednak nie we wszystkich sytuacjach problemem jest tylko kolor zębów. Wydaje się, że kiedy defektów uzębienia jest więcej, sprawa się komplikuje, jednak nie jest to prawda, gdyż istnieją zabiegi pozwalające rozprawić się z wieloma problemami jednocześnie, jak zakładanie koron czy licówek. By wybrać optymalne dla siebie rozwiązanie, trzeba umówić się na konsultację w gabinecie stomatologicznym, najlepiej takim, który ma wiele zabiegów estetycznych w ofercie. Specjalista dobierze najlepszy dla danego pacjenta tok postępowania. W każdym przypadku mogą to być inne zalecenia, bo czasami lepiej będzie postawić na wybielanie, a czasami na licówki, poza tym wszystkie zabiegi wymagają wcześniejszego wyleczenia ubytków. Nieraz też potrzebne będzie uzupełnienie braków w uzębieniu —  tylko jeśli jest ono kompletne, może wyglądać pięknie.

Wybielanie zębów —  oferta dentysty z Krakowa

Wybielanie zębów to zdecydowanie najpopularniejszy zabieg z zakresu stomatologii estetycznej. Co prawda istnieje wiele preparatów do domowego użytku, z jakich duża część osób korzysta, ale szybko okazuje się, że nie dają pożądanych efektów, gdyż wybielanie, jakie zapewniają, jest ledwie widoczne. Poza tym warto pamiętać, że choć środki takie są dość łagodne, mogą szkodzić szkliwu —  na przykład kiedy z uwagi na brak widocznych efektów przedłuża się trzymanie produktu na zębach, wbrew zaleceniom producenta. Dentysta z Krakowa oferuje wybielanie przede wszystkim z użyciem lampy, co sprawia, że możliwe jest pozbycie się przebarwień szkliwa na jednej wizycie.

Dla kogo jest ta oferta?

Zabiegom stomatologii estetycznej mogą poddawać się tylko pełnoletnie osoby, niemające przeciwwskazań zdrowotnych. Kluczowe jest też wcześniejsze wyleczenie wszystkich ubytków i ewentualna wymiana nieszczelnych wypełnień.