Chirurg naczyniowy w Poznaniu – dla kogo?

Co wskazuje na niewydolność żył i schorzenia układu limfatycznego? Poznaj listę najczęstszych objawów, z jakimi pacjenci zgłaszają się do lekarza wyspecjalizowanego w chirurgii naczyń. Dbaj o swoje zdrowie i reaguj na nieprawidłowości w działaniu organizmu.

Z jakimi objawami do lekarza naczyniowca?

Uważne obserwowanie swojego ciała pozwala na szybsze wykrycie chorób. Trzeba jednak wiedzieć, jakie symptomy są niepokojące i mogą wskazywać na schorzenia żył i tętnic. Pacjenci najczęściej uskarżają się na:

  • tępy ból i pieczenie nóg,
  • mrowienie kończyn dolnych i górnych,
  • duszności,
  • obrzęk kostek i stóp,
  • trudno gojące się rany,
  • ból w okolicach barku,
  • przebarwienia na skórze,
  • sine uwypuklenia na nogach.

W przypadku zauważenia któregoś z tych objawów można wybrać się na konsultację lekarską i wykonać badania diagnostyczne. Zalecane jest na przykład USG dopplerowskie, które pokazuje, jaki jest stan przepływu krwi w tętnicy. Do popularnych badań zalicza się też tomografia komputerowa.

Chirurgia naczyniowa

Gdy choroba zostaje już zdiagnozowana można zdecydować się na różne rodzaje terapii. Chirurg naczyniowy w Poznaniu wykonuje mniej i bardziej inwazyjne zabiegi, w zależności od stanu zdrowia pacjenta. Zajmuje się między innymi usuwaniem żylaków poprzez ostrzykiwanie ich lekiem obliterujących oraz amputacją kończyn u diabetyków ze stopą cukrzycową. Gabinet lekarza naczyniowca często odwiedzają pacjenci chorujący na miażdżycę, nowotwory układu naczyniowego, zatory tętnicy płucnej, choroby zapalne układu krążenia oraz zakrzepowo-zrostowe zapalenie naczyń, zwane też chorobą Buergera. Chirurg przeprowadza przezskórną angioplastykę balonową, aterektomię i wszczepienie stentu. Celem zabiegów jest przywrócenie wydolności żylnej i usunięcie lub ominięcie zatorów.

Leczenie żylaków i obrzęków nóg w Poznaniu

Chcesz rozwiązać problem opuchniętych i bolących nóg? Rozpocznij od diagnostyki lekarskiej. Sprawdź, w jakim stanie są Twoje żyły i tętnice. Jeśli specjalista wykryje chorobę naczyń krwionośnych lub układu limfatycznego, masz do wyboru różne formy terapii.